👤

Efectuati: 40km/h= ? m/s
10km/h= ? m/s
25km/h= ? m/s
Urgent pls >~


Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

40 km/h = ? m/s

1 km/h = 1000 m / 3600 s = 10/36 = 1/3,6 m/s

40 km/h = 40/3,6 m/s = 11,(1) m/s

10km/h = 10/3,6 m/s = 2,(7) m/s

25 km/h = 25/3,6 m/s = 6,9(4) m/s

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari