rezolva exercitiile , 1,2,3 . Va rog repedeeeeeeeeee!!!!!!!!!!

Răspuns:
1) a. 24:8=3(pretul unui kg de lămâi)
11 kg = 33 lei
b. 2 ore=120 min
120:4 =30(un muncitor)
8 muncitori=30x8
=240 min=4 ore
2 și 3 nu știu unde să mă uit
Sper că te-am ajutat!