👤

rezolva exercitiile , 1,2,3 . Va rog repedeeeeeeeeee!!!!!!!!!!

Rezolva Exercitiile 123 Va Rog Repedeeeeeeeeee class=

Răspuns :

Răspuns:

1) a. 24:8=3(pretul unui kg de lămâi)

11 kg = 33 lei

b. 2 ore=120 min

120:4 =30(un muncitor)

8 muncitori=30x8

=240 min=4 ore

2 și 3 nu știu unde să mă uit

Sper că te-am ajutat!

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari