Bunica a plătit 39 lei pentru 3 kg de vinete şi 2 kg de ardei. Dorind să facă zacuscă, a doua zi a mai cumpărat 7 kg de vinete şi 10 kg de ardei, plătind 123 lei. Aflaţi care este preţul unui kilogram de vinete, respectiv prețul unui kilogram de ardei. vă rog ajutor️️
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!