👤

2,25kg struguri costă 15,75 lei ,cit costă un kg.​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea MAMA80

Explicație pas cu pas:

2,25kg.....15,75lei

1kg.....?

15,75:2,25=7

7lei costă 1kg de struguri!

Sper te-am ajutat<3