Răspuns :
Răspuns:
m=35g=0,035 kg
lambda plumb=0,25 • 10^7 J/kg
Q=?
Lambda=Q/m
Q=m*labda
Q=0,035 kg*0,25 • 10^7 J/kg
Q=0,00875• 10^7=87500J
Explicație:
Bună
Raspuns
m=35g=0,035 kg
lambda plumb=0,25 • 10^7 J/kg
Lambda=Q/m
Q=m*labda
Q=0,035 kg*0,25 • 10^7 J/kg
Q=0,00875• 10^7=87500J
Sper ca te-am ajutat!!
Spor!!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!