Răspuns :
Răspuns:
800km/h
sper ca team ajutat trebuie de înmulțit 40×20 și vei obține
v=40 km\h
t=20 de minute
Transformări
40 km/h= 40×1000 m/3600 s= 400/36=100/9 m/s
20 minute= 20×60 s=1200 secunde
Formulă
d=v×t
Rezolvare
d=100/9×1200=100/3×400=4000/3
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!