Completează enunțul cu numere, astfel încât problema să admită două me- tode de rezolvare. Rezolvă problema obţinută prin metoda cea mai rațională. Alina a cumpărat ilustrate la preţul de lei. Radu a cumpărat ilus- trate la prețul de lei. Cât costă în total cumpărăturile copiilor? . Găsește două metode pentru a afla a cui cumpărătură este mai scumpă si cu cât.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!