👤

5. Care este densitatea si materialul din care este confectionat un corp de volum V =10000m³ a cărui masă este m=27 kg. pls urgent dau 100 puncte​

Răspuns :

Răspuns:

densitatea=m/V=27/10000=0,0027kg/m^3

= 2,7g/cm^3

este aluminiu