👤

t1= 8h 5m
t2=10h 45m
Vm=60 km/h

distanta=?


Răspuns :

Răspuns:

Transformăm în unitățile internaționale de măsură (timpul -secunde, Vm- metri/secundă) si aplicam formula Vm=delta d/delta t

Explicație:

Am atașat o poză cu rezolvarea

Vezi imaginea ALEXSTRUGARIU