ex 18 va rog problema,cu întrebări și răspunsuri.doua moduri va rog frumos

Răspuns:
Cate fructe sunt in total?
25+25=50 portocale + mere
Cati lei costa 1 kg de fructe din fiecare?
250:50=5 costa 1 kg de fructe
Printr-un singur exercițiu:
250:(25+25)=250:50=5