👤

ex 18 va rog problema,cu întrebări și răspunsuri.doua moduri va rog frumos






Ex 18 Va Rog Problemacu Întrebări Și Răspunsuridoua Moduri Va Rog Frumos class=

Răspuns :

Răspuns:

Cate fructe sunt in total?

25+25=50 portocale + mere

Cati lei costa 1 kg de fructe din fiecare?

250:50=5 costa 1 kg de fructe

Printr-un singur exercițiu:

250:(25+25)=250:50=5