Răspuns :
ț=45=45‚000
50 =3000
1=15
1=3600
Explicație:
3600•15=54‚000=54
!
Răspuns:
distanta d=45 km
timpul= 50 minute
daca lucrezi in km si ore transformi timpul in ore t=5/6 ore
v=d/t
v=45/(5/6)=9*6=54 km/h
transformata in m/s 54 km/h=54000m/3600s=15 m/s
Explicație:
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!