9. Pe eticheta afişată în magazin, în dreptul
unui produs, scrie:
Brânză proaspătă
39
Preț/kg: 10,78 lei
a) Explică modul în care a fost calculat
prețul pe kilogram.
b) Calculează cât costă 2,5 kg din acest
produs, rotunjind rezultatul.
