👤

31. Daca 0.125 kg de mere costa 1.6 lei, câti lei costă 2,5 kg de mere.​

Răspuns :

Răspuns:

Sper ca te-am ajutat...Succes!

Vezi imaginea MARIA9290
0,125 kg…1,6 lei
2,5 kg…x lei
x=2,5 x 1,6 : 0,125 => x=32 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari